Astrid Liebing Brunø


”Billederne kan være helt abstrakte og ekspressive i deres udtryk og inviterer os som beskuere med ind i billedets indre rum, der ofte har indirekte naturreferencer med taktile elementer, der appellerer direkte til beskuerens egne sanser.
Et billede af Astrid Liebing Brunø kan være uden titel og giver aldrig et endeligt svar, men er som en vibrerende og levende organisme, der forandrer sig i takt med det naturlige lys’ skiftende intensitet i det fysiske rum, hvor billederne hænger. ”
Hanne Lundholm Jensen, cand.mag. i musikvidenskab og kunsthistorie.

        

 

Astrid Portraet

Astrid Liebing Brunø

Vingelhøjvej 50
6200 Aabenraa
Telefon: 28567836
Mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 Galleri Astrid Liebing Brunø
Samsø Lam
Smedestræde 10, Toftebjerg
8305 Samsø
www.samsoelam.dk
www.bkf.dk